Najboljše igralke golfa vseh časov

Čeprav je trajalo veliko dlje, da so ženske dosegle enako raven priznanja in nadomestila kot najboljše golfistke vseh časov, danes predstavljajo pomemben delež rekreativnih in profesionalnih igralk golfa po vsem svetu. Za ženske bi bilo zanimivo prebrati o najboljši ženski golfski palice za petične igralke.

Katere so najboljše igralke golfa vseh časov?

Med najboljšimi igralkami golfa vseh časov so:

1. Annika Sörenstam
  2. Patty Berg
  3. Mickey Wright
  4. Babe Zaharias
  5. Kathy Whitworth

Zakaj je Annika Sörenstam ena najboljših igralk golfa vseh časov?

Annika Sörenstam velja za eno najboljših igralk golfa zaradi številnih dosežkov, vključno z desetimi zmagami na velikih prvenstvih, 72 zmagami na turneji LPGA Tour in prevladujočim položajem v zgodnjih 2000-ih letih.

Zakaj Patty Berg velja za eno najboljših igralk golfa?

Patty Berg je bila pionirka ženskega profesionalnega golfa in ustanovna članica LPGA. Osvojila je 15 velikih prvenstev in 60 naslovov na turneji LPGA Tour, s čimer se je uveljavila kot ena prvih velikih igralk v tem športu.

Po čem se Mickey Wright uvršča med najboljše igralke golfa?

Mickey Wright je priznana zaradi izjemnega zamaha in tehnike. Osvojila je 13 velikih prvenstev in 82 naslovov na turneji LPGA Tour, kar jo uvršča med najuspešnejše igralke golfa v svojem obdobju.

Zakaj je Babe Zaharias ena najboljših igralk golfa v zgodovini?

Babe Zaharias je bil vsestranski športnik, ki se je izkazal v več športih, tudi v golfu. Osvojila je 10 velikih prvenstev in 41 naslovov na turneji LPGA Tour, s čimer je dokazala svoje izjemne sposobnosti in vsestranskost.

Na mednarodnih turnirjih se vedno več nadarjenih igralk golfa uvršča na najvišja mesta in se poteguje za najvišje denarne nagrade. Več igralk golfa je doseglo kultni status in slavo zaradi svojih izjemnih sposobnosti, pionirskega duha in prevlade v tem športu na najvišjih ravneh.

Številne slavne igralke golfa so vplivni vzorniki za naslednjo generacijo in navdihujejo mlade športnice po vsem svetu, da nadaljujejo svojo strast do te igre. Talent, odločnost in dosežki najboljših igralk golfa vseh časov so nedvomno pripomogli k oblikovanju sedanjega profesionalnega ženskega golfa in utrli pot za več priložnosti za igralke golfa v prihodnosti.

najboljše igralke golfa vseh časov

Uvrstitev med najboljše igralke golfa vseh časov je redka čast, ki jo prejmejo le nekateri, ki so prepisali knjige rekordov in povzročili revolucijo v igri. Pionirke s tega seznama so s svojim mojstrstvom v športu in neprimerljivim uspehom postavile izjemno visoko letvico prihodnjim generacijam.

Mickey Wright

Wrightova, ki je po mnenju mnogih najboljša igralka vseh časov, je osvojila 82 naslovov na turneji LPGA Tour, od tega 13 naslovov prvakinje v kategoriji major v času, ko je bila konkurenca veliko manjša. Njeni čisti udarci z žogo in tekoči zamah so prestali preizkus časa. V času svojega največjega uspeha med letoma 1958 in 1966 je Wrightova osvojila vseh 13 majorjev in postavila rekord kot najmlajša igralka golfa, ki je dosegla 30 zmag na turneji LPGA Tour.

Annika Sorenstam

Več kot desetletje je prevladovala na LPGA Tour, osvojila 72 naslovov LPGA in 10 naslovov prvakinje. Mednarodna zvezda, ki je s svojim uspehom in profesionalnostjo popularizirala žensko igro. Sorenstamova je osvojila 8 nagrad za igralko leta in rekordnih šestkrat osvojila pokal Vare za najnižje povprečje doseženih točk. Ko je leta 2003 igrala na turnirju Colonial Invitational, je postala prva ženska po skoraj 60 letih, ki je nastopila na turnirju PGA Tour.

Patty Berg

Bergova je bila prava pionirka ženske igre, saj je leta 1950 sodelovala pri ustanovitvi turneje LPGA Tour. V svoji karieri v dvorani slavnih je osvojila 15 glavnih naslovov LPGA. Bergova je med letoma 1938 in 1940 trikrat zmagala tudi na amaterskem ženskem turnirju v ZDA in si tako utrdila sloves ene največjih amaterskih igralk vseh časov.

najbolje plačane slavne igralke golfa

Babe Didrikson Zaharias

Bil je eden najboljših športnikov vseh časov, saj je na olimpijskih igrah leta 1932 osvojil dve zlati medalji v atletiki. Zahariasova je osvojila še deset velikih naslovov v golfu in postala navdih za športnice. Konec štiridesetih let prejšnjega stoletja je prevladovala na turnirjih LPGA Tour, saj je v letih 1946 in 1947 zmagala na 11 turnirjih, od tega je leta 1946 osvojila vse štiri velike naslove.

Kathy Whitworth

Nesporna zmagovalka največ turnirjev v zgodovini LPGA z 88 naslovi, od tega 6 naslovov na velikih turnirjih. Whitworthova je bila znana po svoji doslednosti in dolgoživosti, saj je na turneji vodila več kot dve desetletji. Whitworthova je bila rekordnih 8 let zaporedoma na prvem mestu denarne lestvice LPGA. Na turneji je osemkrat vodila po povprečju doseženih točk.

Najbolje plačane igralke golfa

Plače igralk golfa so se v zadnjih letih povečale, saj je turneja LPGA Tour postala bolj priljubljena in donosna. Povprečna plača igralk golfa na turneji LPGA Tour znaša približno 1.500.000 EUR. Vendar lahko najboljše igralke zaslužijo precej več. Tukaj so najbolje plačane igralke golfa:

Annika Sorenstam ($22,583,693)

Ena izmed najbolje plačanih igralk golfa je Annika Sorenstam, ki velja za najboljšo igralko golfa vseh časov. Sorenstamova je od svoje začetne sezone leta 1994 do upokojitve leta 2008 prevladovala na LPGA Tour in zmagala na več kot 70 turnirjih, vključno z desetimi turnirji serije major.

Šestkrat je osvojila nagrado za najboljšo igralko leta. Poleg tega ji je pripadla čast, da je postala prva igralka golfa, ki je od leta 1945 igrala na turnirju PGA Tour. Po končani igralski karieri je Sorenstamova kot podjetnica in ambasadorka golfa ustvarila uspešen posel.

Karrie Webb ($20,293,617)

Karrie Webb je ena najuspešnejših igralk golfa v zgodovini LPGA. Na sceno je stopila konec devetdesetih let prejšnjega stoletja. V začetku leta 2000 je bila več kot 100 tednov na prvem mestu lestvice. Webbova je osvojila več kot 70 naslovov na turneji LPGA Tour, vključno s sedmimi glavnimi turnirji in tremi nagradami za igralko leta.

Še danes je mentorica in navdih za mlade igralce golfa. Webb se je rodila v Brisbanu v Avstraliji, profesionalno pa je začela igrati leta 1994. Znana je po svoji natančnosti z odskočišča in odlični igri z železom.

Cristie Kerr ($20,173, 451)

Cristie Kerr je znana po svoji hudi tekmovalnosti in psihični trdnosti. Čeprav je osvojila le dve veliki prvenstvi, ima Kerr 52 naslovov na turneji LPGA Tour, kar jo uvršča na 6. mesto vseh časov. S svojo nepopustljivostjo in odnosom, da se nikoli ne odreče, je postala vzor mladim igralcem golfa.

ženske igralke golfa

Kerr se je rodil v Miamiju na Floridi, profesionalno pa je začel igrati leta 1999. Je ena od igralk z najdaljšim udarcem na turneji LPGA. Že več kot desetletje je uvrščena med najboljših deset na svetu.

Inbee Park ($18,262,344)

Inbee Park je prevladujoča sila na turneji LPGA Tour, saj je osvojila sedem velikih naslovov. Njen zamah je graciozen, eleganten in eden najdaljših udarcev na turneji. Parkova je priljubljena in navdihujoča osebnost za igralke golfa po vsem svetu. Parkova se je rodila v Seulu v Koreji, profesionalno pa je začela igrati leta 2008.

Znana je po svoji izjemni dolžini s terena, natančni igri z železom in mirnem vedenju. Med njenimi sedmimi velikimi prvenstvi sta dve odprti prvenstvi ZDA in dve ženski prvenstvi PGA.

Lydia Ko ($16,797,278)

Lydia Ko je pri 15 letih postala najmlajša igralka, ki je zmagala na turnirju LPGA Tour. Hitro se je povzpela na svetovni lestvici in pri 17 letih postala prva igralka golfa na svetu. Čeprav je Ko še mlada, je že postala vzornica številnim bodočim igralcem golfa.

Lydia Ko

Ko se je rodil v Seulu v Južni Koreji, pri petih letih pa se je preselil na Novo Zelandijo. Leta 2012 je postala profesionalna igralka in je znana po svoji spretnosti v kratki igri, smrtonosni natančnosti in pozitivni miselnosti.

Zaključek

V svetu ženskega golfa so se razvili izjemni talenti in izjemni dosežki številnih kultnih igralk. Golfistke, kot so Mickey Wright, Annika Sorenstam, Patty Berg, Babe Didrikson Zaharias in Kathy Whitworth, so s svojim znanjem, pionirskim duhom in prevlado pustile neizbrisen pečat v tem športu.

Te pionirke so navdihnile generacije igralk golfa ter utrle pot večjemu priznanju in nadomestilu.

Glede na zaslužek so igralci golfa, kot so Annika Sorenstam, Karrie Webb, Cristie Kerr, Inbee Park in Lydia Ko so se izkazale, saj so v svoji karieri dosegle velike zaslužke in osvojile več naslovov prvakinj. Njihov uspeh je pomagal oblikovati sedanjo pokrajino profesionalnega ženskega golfa in še naprej navdihuje ambiciozne športnice po vsem svetu.